Zapisz się do naszego newslettera, żeby być na bieżąco z nowinkami koncertowymi. Wpisz swój adres email poniżej żeby rozpocząć subskrypcję!

Bullet For My Valentine + Coldrain, Callejon

Bullet For My Valentine + Coldrain, Callejon

Bardzo nam miło poinformować, że w lutym do Polski dotrze trasa zespołu Bullet For My Valentine !!!
Walijczycy, którzy genialne łączą heavy-metal z metal-corem zagrają 19 lutego (środa) w Warszawskiej "Stodole". Będzie to pierwszy klubowy koncert tego zespołu w naszym kraju, więc zapowiada się rewelacyjny gig.

Headliner

BULLET FOR MY VALENTINE (Walia) Thrash metal/Metal-Core/Heavy:
Pewnie niewielu wiedziałoby o istnieniu małego walijskiego miasteczka Bridgend, gdyby nie wielki, światowy sukces pochodzącego z niego zespołu Bullet For My Valentine (ponad 3 mln sprzedanych egzemplarzy płyt!). Powstał w 1998 roku pod nazwą Jeff Killed John, czyli równo 15 lat temu. Gra w niezmienionym składzie: Matthew Tuck (wokale, gitara rytmiczna), Michael "Padge" Paget (gitara prowadząca, chórki), Jason "Jay" James (gitara basowa, chórki) i Michael "Moose" Thomas (perkusja). Ich historię fani poznali już doskonale. Zaczynali od coverów Metalliki i Nirvany, by potem wypracować własny charakterystyczny styl, oparty na ogromnej dynamice, szybkości, melodyjności, poparty świetną techniką. Nie pomni złych doświadczeń wielu starszych i bardziej doświadczonych kolegów z majorsami, w 2002 roku Walijczycy podpisali papiery z Sony. I raczej żadna ze stron tego kroku nie ma powodu żałować. Debiutancki krążek "The Poison" jeszcze świata nie podbił, ale kolejny – "Scream, Aim, Fire", już tak. Czwarte miejsce na "Billboardzie", piąte w Wielkiej Brytanii, trzecie w Niemczech i szczyt notowania w Japonii! Przed BFMV otworem stanęły sceny wszystkich najważniejszych festiwali na świecie, nadarzyła się okazja do występów z wielkimi metalu. Trzeci krążek "Fever" też radził sobie świetnie (numer jeden w Japonii, pozycja trzecia w Niemczech, USA, piąta w Wielkiej Brytanii). Komercyjnie nieco gorzej spisał się czwarty "Temper Temper" z 2013 roku, w którego powstawanie zaangażowany był Chris Jericho, lider Fozzy. Właśnie ten materiał BFMV będzie promować na swoim kolejnym koncercie w Polsce. Pierwszym klubowym! W bardziej intymnej, klubowej atmosferze muzyka kwartetu razi jeszcze mocniej. Przybywajcie do Stodoły licznie. Na pewno się nie zawiedziecie na przesympatycznych Walijczykach, bo na żywo plamy nie dają nigdy!

See video
Support

Callejon (Niemcy) Metal-Core:
Od razu wyjaśnienie – nazwa nie ma nic wspólnego z obiecującym napastnikiem Napoli, który do niedawna grał (z rzadka) w Realu Madryt, o imieniu Jose. Callejon to wysoko ceniona za naszą zachodnią granicą pięcioosobowa metalcore'owa załoga z Düsseldorfu. Jej główną postacią jest wokalista o ksywce BastiBasti, który w dowodzie ma wpisane dość swojsko brzmiące nazwisko Sobtzick. Po polsku jednak nie pisze tekstów i ich nie śpiewa. Robi to po niemiecku. Kapela istnieje od 2002 roku i może się pochwalić między innymi współpracą z legendarnym producentem Colinem Richardsonem. On nadał brzmienie wydanemu w 2012 roku krążkowi "Blitzkreuz". Ale to nie jego Callejon będą promować w Polsce, lecz pochodzący z 2013 roku album "Man spricht Deutsch", będący zbiorem coverów słynnych niemieckich piosenek. Materiał radził sobie świetnie w ojczyźnie muzyków i dotarł do wysokiej siódmej pozycji na niemieckiej liście płyt.
http://www.callejon.de/
https://www.facebook.com/callejon
http://www.youtube.com/watch?v=EsWS2z3n3HM

Zagrają: 

BULLET FOR MY VALENTINE (Walia) Thrash metal/Metal-Core/Heavy:
+
Coldrain (Japonia) Metal-Core
Callejon (Niemcy) Metal-Core

Kiedy: 
środa, 19 luty, 2014
Gdzie: 
Warszawa @ Stodoła, ul. Batorego 10
Ceny biletów: 

95 zł- przedsprzedaż
110 zł- w dniu koncertu

KUP BILET NIE WYCHODZĄC Z DOMU!!!
Bilety kolekcjonerskie dostępne wysyłkowo w linku poniżej.

Bilety dostępne: 

Bilety dostępne:
Kraków:
Stoisko firmy TAKT w GALERII KAZIMIERZ, Podgórska 34
Stoisko firmy TAKT w GALERII KRAKOWSKIEJ, Pawia 5

Warszawa:
Bileteria TicketClub Batorego, ul. Batorego 10 (kasa Klubu Stodoła)

Łódź:
Strefa Biletów, ul. Piotrkowska 59

Oraz:
TicketPro
E-Bilet
Biletin
Eventim