Zapisz się do naszego newslettera, żeby być na bieżąco z nowinkami koncertowymi. Wpisz swój adres email poniżej żeby rozpocząć subskrypcję!

Koncerty Triptykon: Pierwszy koncert za nami

dodano: 17 marzec, 2017 - 14:19
Koncerty Triptykon: Pierwszy koncert za nami

(fot. Marcin Pawłowski)

Za nami pierwszy koncert Triptykon w Polsce. Jedno jest pewne - zespół jest w znakomitej formie! O „po-koncertowe” wrażenia zapytaliśmy kilku uczestników wczorajszego show:

Marcin Pawłowski (Rockmetal.pl):
Tom Warrior po raz kolejny przypomniał, dlaczego black metal bez niego by nie istniał - Triptykon przejechał się po zgromadznych w klubie "Kwadrat" niczym upiorny, wyzuty z wszelkiego ciepła soniczny walec, prezentując zarówno swoje utwory, jak i żelazne klasyki z repertuaru Celtic Frost. Warto jednak przyjść wcześniej i poświęcić czas również pozostałym formacjom: Secrets of the Moon dał naprawdę dobry koncert, aczkolwiek prym wśród supportów wiedli przedstawiciele rodzimej sceny z Mord'A'Stigmata i Blaze of Perdition. Kto ma możliwość, a się nie zjawi, ten nie kocha black metalu.

Alky Dude (Belzebong):
„To co się wczoraj wydarzyło w Krakowie można nazwać Misterium. Można nazwać Satanicznym Rytuałem. Ja powiem krótko - UGH!!”

Lesław Dutkowski (Metal Maniak/Onet.pl):
Usłyszeć z ust kogoś takiego, jak Tom Warrior słowa: "Welcome my friends", a potem usłyszeć i zobaczyć z jaką energią i radością grają "Morbid Tales", "Procreation Of The Wicked", "Circle Of The Tyrants" plus wybór znakomitości z płyt Triptykon – bezcenne! Oni kłaniali się nam w pas za przyjęcie, my im za te niezapomniane chwile, które nam dali.

Piotrek Dorosiński (Music Magazine):
Są koncerty na których trzeba być. Choćby dlatego, żeby później nie pluć sobie w brodę, że ominęło nas coś magicznego. Bo koncert Triptykon to takie właśnie czary - może i sentymentalne,ale urzekające i szczere. Taka kilkudziesięcio minutowa podróż do świata korzennego metalu, w którą zabiera nas Tom Warrior z ekipą. Zniewalający urok klasyków Celtic Frost z pełnymi pasji i mocy numerami Triptykon. Koncert po którym został lekki, zdrowy niedosyt, bo równie dobrze mógłbym ich oglądać jeszcze z godzinę. Tu się nikogo nie oszukuje, to pieprzony klasyk. Wczoraj w Krakowie poczułem się jak młodziak, który podpala się czymś nowym i kuszącym, a przede wszystkim słuchając i oglądając Triptykon na scenie w Kwadracie czułem się świetnie. Kto może niech idzie na pozostałe koncerty w W-wie, Wrocławiu i gdańsku. Ciężko wam będzie zobaczyć lepsze koncerty niż te w wykonaniu Triptykon. Celtic Frost forever!

Przed nami jeszcze trzy koncerty Triptykon – zapraszamy dzisiaj do wrocławskiego A2, 18 marca do warszawskiej Progresji oraz 19 marca do gdańskiego B90.

TRIPTYKON (Szwajcaria) doom, black metal:
Celtic Frost nie ma i już nie będzie. Nawet oferta ponad 100 tys. euro za jeden występ na Wacken nie przekonała Szwajcarów, więc lepiej porzucić nadzieję. Ale na szczęście dla fanów Tom Warrior albo oficjalnie Thomas Gabriel Fischer, w 2008 roku tuż po swoim odejściu z legendy metalu w wielce niemiłych okolicznościach, stworzył zespół, w którym może kontynuować to, co przed laty rozpoczął w Hellhammer, a później kontynuował w Celtic Frost właśnie.
Triptykon szybko zdobył zaufanie i szacunek fanów kapitalnym debiutem "Eparistera Daimones" z 2010 roku, by zachwycić absolutnie wszystkich niesamowitą drugą płytą "Melana Chasmata" z 2014 roku. Obydwie opatrzone były fantastycznymi okładkami niezapomnianego surrealisty H.R. Gigera, któremu Tom przez lata asystował. Mistrzowskie połączenie doom metalu z elementami black metalu, skąpane w ciemności i nihilizmie, jakie znajdujemy w muzyce Triptykon, w Polsce ma wielu zwolenników.
Tom ze swoim zespołem gościł u nas parokrotnie i nigdy nie wyjeżdżał z Polski zawiedziony. Wzruszony? Owszem. Genialny ponurak z Zurychu o IQ znacznie wyższym od przeciętnej, otwarcie mówi, że jeden z najlepszych koncertów, jakie zagrał w karierze, to ten z 21 grudnia 2014 roku w nieistniejącej już krakowskiej Fabryce. Tym razem Triptykon przyjedzie do nas aż na cztery występy. Czy podczas tej mini trasy zagra kolejny niezapomniany koncert? Być może fani usłyszą coś z trzeciej płyty Triptykon, nad którą zespół właśnie pracuje.
Sprawdź, jeśli lubisz: Celtic Frost, Type O Negative, Rotting Christ, Cathedral…
http://www.triptykon.net
https://facebook.com/triptykonofficial
https://www.youtube.com/watch?v=xrRi25jZRFY

SECRETS OF THE MOON (Niemcy) atmosferyczny metal, black metal, doom:

Mistrzów z Triptykon wesprze na żywo jedna z najbardziej zasłużonych ekip blackmetalowych zza naszej zachodniej granicy, która niedawno wspierała na europejskiej trasie naszego Behemotha, a którą na basie podczas koncertów wspiera nie kto inny, jak V.Santura z Triptykon. Jeżeli tym, co cenicie w muzyce na żywo jest klimat, koncertu Secrets Of The Moon przegapić Wam nie wolno. Istniejąca już ponad 20 lat załoga znakomicie buduje nastrój, wykorzystując do tego elementy atmosferycznego metalu, black metalu, wspierając się od czasu do czasu zwalistym doomowym riffem. Na słuchanych w spokoju, w zaciszu domowym płytach, muzyka kapeli z Dolnej Saksonii również robi wyjątkowe wrażenie. Nie wyłączając ostatniego albumu "Sun", doskonale ocenionego w mediach, który kapela będzie promować podczas kilku koncertów w naszym kraju.
Sprawdź, jeśli lubisz: Behemoth, Triptykon, Nachtmystium, Deathspell Omega…
https://secrets-of-the-moon.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/sotm777/
https://www.youtube.com/watch?v=alk4OySiPTM

BLAZE OF PERDITION (Polska, Lublin) black metal:
Tragedia z 2013 roku nie zatrzymała kariery jednej z najciekawszych polskich kapel blackmetalowych. Choć w wypadku zginął wtedy basista Wojtek Janus (w zespole jako 23), a wokalista Sonneillon doznał poważnych obrażeń, Blaze Of Perdition zaprzestał działalności tylko na parę miesięcy. W 2015 roku lubelska załoga wydała trzeci album, "Near Death Revelations", który okupował czołówki podsumowań metalowych płyt tego roku. W myśl powiedzenia, że co nie zabija, to wzmacnia, BOP wrócił dojrzalszy, silniejszy, muzycznie bezkompromisowy, zaskakujący, daleki od gatunkowych klisz. Dając jasno do zrozumienia, że los musi się postarać o wiele bardziej, aby grupę zatrzymać.
Sprawdź, jeśli lubisz: Watain, Oremus, Dissection, Funeral Mist, Mgła…
http://blazeofperdition.bandcamp.com
https://web.facebook.com/blazeofperdition
https://www.youtube.com/watch?v=hy_xPPJISco

MORD'A'STIGMATA (Polska, Bochnia) post black metal, awangardowy metal:
Istniejąca od 2004 roku Mord'A'Stigmata jest kapelą, której muzyka frapuje od pierwszej sekundy. Stopniowo wciąga słuchacza, wprawiając go ostatecznie w zachwyt. Skąpane w mroku, doprawione brutalnością, oprawione w chłodne, bezlitosne, brutalne, nihilistyczne ramy z dawką hipnotycznego transu – takie są kompozycje kwartetu.
Mord'A'Stigmata każdym kolejnym wydawnictwem stawia słuchaczom nowe wyzwania. Pochodzący z 2013 roku album "Ansia" był tym, po którym o kapelę z Bochni zrobiło się głośno. Koncerty u boku Morowe czy Behemoth tylko ugruntowały dobrą opinię o zespole.
W 2015 roku Mord'A'Stigmata sprezentowała fanom trzyutworową EP-kę "Our Hearts Slow Down". Niebawem będzie nagrany pełnowymiarowy następca wspomnianej "Ansi". Muzycy weszli bowiem do Studia 67, by zarejestrować czwartą, dużą płytę. Już wiadomo, że będzie nosić tytuł "Hope" i zawierać cztery utwory o łącznym czasie trwania ponad 45 minut. Premiera w lutym 2017 roku nakładem Pagan Records.
Sprawdź, jeśli lubisz: Furia, Odraza, Thaw, Deathspell Omega…
http://mordastigmata.bandcamp.com
https://web.facebook.com/mordastigmata
https://www.youtube.com/watch?v=OyWHmU-Ttgs

Zagrają:
TRIPTYKON (Szwajcaria) doom, black metal
+
Secrets Of The Moon (Niemcy) atmosferyczny metal, black metal, doom
Blaze Of Perdition (Polska) black metal
Mord’a’Stigmata (Polska) post black metal, awangardowy metal

Kiedy: 17 marca (piątek) 2017
Gdzie: Wrocław @ A2, ul. Góralska 5
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 18 marca (sobota) 2017
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 19 marca (piątek) 2017
Gdzie: Gdańsk @ B90, ul. Doki 1
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: B90

Bilety dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)
Bilety na koncert w Gdańsku: http://tickets.soundrive.pl/pl/

Oraz:
TicketPro
Eventim

Zapraszają:
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod
B90
http://www.b90.pl/
https://www.facebook.com/B90klub