Zapisz się do naszego newslettera, żeby być na bieżąco z nowinkami koncertowymi. Wpisz swój adres email poniżej żeby rozpocząć subskrypcję!

MetalFest: DOWN, Sodom, Entombed i inni !!!

dodano: 2 styczeń, 2013 - 15:00
MetalFest: DOWN, Sodom, Entombed i inni !!!

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy pierwsze nazwy wykonawców, którzy pojawią się na tegorocznej edycji MetalFest, 20-22 czerwca w Jaworznie! Są to: stoner metalowi giganci, grupa Down, kultowy, thrash metalowy Sodom, death metalowa legenda Entombed, oraz grający techniczny death metal zespół Cryptopsy.
Polskę zaś reprezentować będą: Vedonist, Belzebong, Thaw.

Jesteśmy niebywale szczęśliwi, że jednym z najważniejszych zespołów, które zagrają w tym roku na MetalFest jest nowoorleańska supergrupa Down. Czemu formacja ta zawdzięcza miano „supergrupy”? Otóż tworzą ją muzycy grający w takich zespołach jak Pantera, Crowbar, Superjoint Ritual czy Corrosion Of Conformity. Ekipa dowodzona przez jednego z najważniejszych wokalistów w historii metalu, Phila Anzelmo, przyjedzie do Polski po raz pierwszy od czterech lat (pamiętne koncerty w Warszawie i Krakowie). Radzimy nastawić się na set pełen stoner/sludgowych hitów typu „On March the Saints”, „Stone The Crow” czy „Witchtripper”.
http://www.down-nola.com/
http://www.youtube.com/watch?v=FBLbrJxGtro

Europejski thrash metal ukształtowały trzy istotne kapele. Jedna z nich, Kreator, gościła w Jaworznie rok temu. W tym roku zaś, kolej na drugą z tych grup: zespół Sodom. Formacja ta konsekwentnie działa od 1982 i starzeje się ze szlachetnością dobrego wina. Ilość ludzi, którzy czekają w Polsce na ich koncert mówi sama za siebie.
http://sodomized.info/
http://www.youtube.com/watch?v=9V9WVz9yFt0

Entombed to żywa legenda ekstremalnej muzyki. Zespół powstał w 1987 roku i od tamtej pory zapracował na miano prekursorów stylu określanego jako „death ‘n’ roll”. Szwedzi mają na koncie parę albumów które przeszły do historii metalu (min. rewelacyjne „Wolverine Blues” i „Left Hand Path”). Niestety, dosyć rzadko koncertują, dlatego okazje by osobiście sprawdzić jak rewelacyjnie wypadają w trakcie występów scenicznych nie trafiają się często. Zachęcamy więc szczególnie by przekonać się na własnej skórze co potrafi Entombed i dlaczego uznawany jest za grupę kultową!
http://www.myspace.com/serpentsaints
http://www.youtube.com/watch?v=BJp6cfXHXsY

Cryptopsy to nazwa dobrze znana każdemu, kto interesuje się ekstremalnym metalem. Kanadyjczycy tworzą brutalny, techniczny death metal i robią to na światowym poziomie.
http://cryptopsy.ca/
http://www.youtube.com/watch?v=sB_wCYF4BCM

Znamy już nazwy pierwszych polskich zespołów, którzy pojawią się w Jaworznie. Są to: death-thrash metalowy Vednonist, stoner doomowy Belzebong oraz post black metalowy zespół Thaw.
https://www.facebook.com/Vedonist
http://belzebong.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/THAWnoise

Informację o biletach podamy wraz z updatem o kolejnych zespołach, które wystąpią w Jaworznie.

MetalFest 2013 Open Air Polska
OWR ”Sosina” Jaworzno, ul. Bukowska
Data: 20-22 czerwca 2013

Down
Sodom
Entombed
Cryptopsy
Vedonist
Belzebong
Thaw

Zaprasza Knock Out Productions.
http://www.knockoutprod.net/
https://www.facebook.com/productions.knock.out
http://www.metalfest.eu/
https://www.facebook.com/metalfestopenairs
Wydarzenie na FB:
https://www.facebook.com/events/166231193517116/