Zapisz się do naszego newslettera, żeby być na bieżąco z nowinkami koncertowymi. Wpisz swój adres email poniżej żeby rozpocząć subskrypcję!

Peter Tägtgren zaprasza na koncerty Pain

dodano: 13 kwiecień, 2017 - 12:25
Peter Tägtgren zaprasza na koncerty Pain

Już od jutra szwedzka grupa Pain pojawi się na dwóch koncertach w Polsce. Wokalista i lider grupy ma dla Was krótką wiadomość!

Peter Tägtgren zaprasza na koncerty Pain w Polsce:

Przypominamy rozkład jazdy:
18:30 - Drzwi
19:30-20:15 - Dust In Mind
20:45-... - Pain

Pain wystąpi 14 kwietnia w gdańskim klubie B90 oraz dzień później 15 kwietnia w warszawskiej Progresji. W roli supportu zaprezentuje się Dust In Mind z Francji. Bilety na warszawski koncert dostępne na: http://knockoutprod.net/sklep/

PAIN (Szwecja) industrial metal, metal gotycki:
Peter Tägtgren zaczynał jako nastolatek zafascynowany ekstremalnym metalem. Sam stał się legendą death metalu jako twórca grupy Hypocrisy, biorący również gościnny udział w nagraniach, chociażby z Bloodbath. Szwed jest też legendą wśród producentów. W należącym do niego studiu Abyss nadane zostało brzmienie setkom metalowych płyt.
Prowadzenie zespołu deathmetalowego i studia nagraniowego, fascynowanie się przybyszami z kosmosu, to nie wystarczało niezaspokojonemu Peterowi. Postanowił sprawdzić się w nieco innym graniu, chłodnym, miarowym, industrialnym, mrocznym, czasem wręcz gotyckim, więc w 1996 roku założył formację Pain. Także w tym przypadku okazało się, że Peter Tägtgren jest w muzyce niczym król Midas. Grupa odniosła sukces, liczy sobie lat ponad 20, a na koncie ma osiem płyt, z których najcieplej przyjęte zostały "Nothing Remains The Same", "Dancing With The Dead" i "Psalms Of Extinction" (tu w gościach między innymi Mikkey Dee z Motörhead i Peter Iwers z In Flames). Peter lubi mieć pełne ręce roboty, więc zaangażował się jeszcze w międzyczasie w projekt Lindemann z wokalistą Rammstein, Tilem Lindemannem, ale Pain nie zaniedbał. W 2016 roku zespół doczekał się płyty "Coming Home", którą będzie promować w Polsce. Napęd kapeli podczas koncertów w Polsce będzie dawał na perkusji Sebastian Tägtgren, syn Petera, który dołączył jakiś czas temu do koncertowego składu formacji ojca.
Sprawdź, jeśli lubisz: Die Krupps, Ministry, Deathstars, The Kovenant, Samael…
http://www.painworldwide.com/
https://www.facebook.com/OfficialPain/
https://www.youtube.com/watch?v=Ml4iBTfoplY

DUST IN MIND (Francja) industrialny metal, melodyjny death metal:
Wyjątkowe wrażenia dźwiękowe i wizualne, to obiecuje swoim fanom powstała w 2013 roku w Alzacji pięcioosobowa francuska grupa Dust In Mind. Muzykę, którą tworzą, określają mianem nu-industrialu. Główną postacią kapeli jest charyzmatyczna wokalistka Jennifer Gervais, wokalnie plasująca się gdzieś pomiędzy tym, jak śpiewają Liv Kristine i Cristina Scabbia. Sekundują jej czterej panowie: Dam (gitara, wokal), Jack Ruetsch (gitara), Jackou (perkusja) oraz Xavier (gitara basowa). Wydawniczo w pełnym wymiarze zadebiutowali płytą "Never Look Back" (2015), którą zachwyciła się szczególnie prasa niemiecka. Mroczne, industrialne klimaty są u naszych zachodnich sąsiadów bardzo popularne. Inna sprawa, że Dust In Mind z rodzinnego Strasburga do Niemiec mają rzut beretem.
W Polsce francuska formacja pojawi się z okazji premiery drugiej studyjnej płyty "Oblivion" (premiera 7 kwietnia 2017), którą sama zapowiada jako połączenie wpływów takich kapel jak Korn, Pain i Katatonia. Co więcej, do każdej piosenki z albumu zrealizowano filmową ilustrację, bo strona wizualna to kluczowy składnik działalności Dust In Mind. Francuzi płytę sami zapowiadają tak: "Oto nasza klarowana odpowiedź na mroźną zimę: zabawa z Dust In Mind! Nasza muzyka rozmrozi wszystko. Sprawi, że nawet w najzimniejszym pomieszczeniu będzie gorąco jak w piecu". Czujcie się ostrzeżeni.
Sprawdź, jeśli lubisz: Pain, Lacuna Coil, Leave's Eyes, Die Krupps, Samael...
http://www.dustinmind.com
https://www.facebook.com/DustInMindMusic
https://www.youtube.com/watch?v=qR4BKb-Ze_I

Zagrają:
PAIN (Szwecja) industrial metal, metal gotycki
+
Dust In Mind (Francja) industrialny metal, melodyjny death metal

Kiedy: 14 kwietnia (piątek) 2017
Gdzie: Gdańsk @ B90, ul. Doki 1
Bilety: 70 zł – przedsprzedaż, 80 zł – w dniu koncertu
Organizator: B90

Kiedy: 15 kwietnia (sobota) 2017
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 70 zł – przedsprzedaż, 80 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na warszawski koncert dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)

Oraz:
Ticketpro
Eventim

Zapraszają
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod
B90
http://www.b90.pl
https://www.facebook.com/B90klub